Günümüz teknolojisinin getirdiği olanaklar neticesinde yediden yetmişe hemen herkes bir şekilde fotoğraf çekiyor; arkadaşlarıyla veya sosyal ağlar aracılığıyla tüm dünya ile paylaşımda bulunuyor. Fotografokulu.com.tr adresinde, bunların getirmiş olduğu bir gereklilik olarak online fotoğraf kütüphanemizi oluşturmayı hedefliyoruz.

Türkiye nin ilk online fotoğraf kulüplerinden olan Genç Fotoğrafçılar Kulübü (G.F.K) ekibinin bir projesi olan bu çalışma ile takipcilerimize internet ortamında, sanal bir kitaplık oluşturma çabasındayız. Fotoğraf makinelerinin daha kolay ulaşılabilir hale gelmesi ve cep telefonu kameralarının artan performansı ile birlikte insanlar fotoğraf sanatına daha çok yoğunlaşmaya başladılar. Biz de fotoğraf ile ilgili konuları daha kolay ulaşılabilir hale getirmek için çalışmalara başladık.

Aynı zamanda oluşturduğumuz soru-cevap bölümünde kullanıcılarımızdan gelen sorulara cevap veriyoruz. Temel bilgi paylaşımının yanında, fotoğraf inceleme yazılarıyla takipçilerimize bakış açılarını ve kompozisyonlarını geliştirmek için içerikler hazırlıyoruz.

Yöneticilerimizden Dursun Yartaşı ve Yunus Bulat, içerikler oluşturup konuları takip ederken, Emre Bostanoğlu, fotoğraf incelemeleri ve yorumlamalarıyla fotoğrafokuluna katkı sağlıyor. Ekibin sosyal medya sorumluluğunu ise Abdurrahman Kaya üstleniyor.

Sizlerde bu güzel projede bizleri takip edip, merak ettiğiniz konularda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www.fotografokulu.com.tr